Vyhnite sa nemilému prekvapeniu. Pri žiadosti o hypotéku sú dôležité detaily. Nechajte si poradiť.

Keď kupujete nový spotrebič, či nové šaty, navštívite zrejme viacero obchodov, značiek, prezriete si ponuku sortimentu, kvalitu, porovnáte cenu. Iba málo ľudí kúpi hneď prvú vec, na ktorú v obchode narazí. Tak prečo to nespraviť aj s hypotékou?!

Klienti dostávajú sami seba pod zbytočný tlak, keď si vyberú nové bývanie najprv v realitnej kancelárii, či priamo u predávajúceho. Predávajúci vás častokrát zatlačí do čo najrýchlejšej kúpy, v realitke zaplatíte rezervačný poplatok, a to len a len preto, aby ste o vytúžený, hľadaný byt, neprišli. A až vtedy sa začnete zaoberať hypotékou. Výsledkom môže byť nevýhodná hypotéka, alebo strata trpezlivosti predávajúceho.

Aby ste takejto situácii predišli, je pre vás výhodné obrátiť sa na hypotekárneho makléra ešte pred podpisom rezervačnej zmluvy. Zistí vám vaše reálne možnosti financovania v bankách, prejde s vami úskalia a vaše dispozície. Je potrebné sa pripraviť na hypotéku včas, porovnať ponuky, zvážiť podmienky a taktiež existujúce limity. Ponuky a parametre hypoték sú prekvapivo v každej banke rozdielne, takže ide o zložitejšie porovnávanie.
Napriek tomu, že na prvý pohľad ide v prípade hypotéky o jednoduchý produkt, detail môže rozhodnúť o ušetrených tisícoch. Je dôležité prepočítať náklady na hypotéku a správne sa rozhodnúť. Poplatok banke za poskytnutie hypotéky môže celkové náklady na hypotéku po dobu jej fixácie zvýšiť aj o pekných pár percent. Je dôležité pozorne prepočítať všetky náklady na hypotéku a rozhodnúť sa podľa výslednej celkovej ceny hypotéky.

V zásade by sa dalo skonštatovať, že tak ako za najlacnejším benzínom necestujete stovky kilometrov, ani za najlacnejšou hypotékou nemusíte chodiť ďaleko, príďte k nám 🙂

Naše pobočky, obchodné miesta a zastúpenia máme po celom Slovensku, stačí si vybrať k vám fyzicky najbližšieho hypotekárneho špecialistu Finvia.

Uložiť odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Späť